türkçeenglish
MİTAG Mimarlık Akustik Düzenleme Gürültü Denetimi Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

 

Gürültü ve Titreşim Denetimi

Hızlı kentleşme, taşımacılık, sanayinin gelişmesi, makineleşme ve nüfus artışıyla birlikte ortaya çıkan önemli çevre sorunlarından biri olan gürültü, fizyolojik olarak istenmeyen, hoşa gitmeyen, dinleyene bir anlam ifade etmeyen ses olarak tanımlanabilir. Gürültüden etkilenme gürültünün bu göreceli yapısından dolayı kişinin özelliğine, durumuna ve koşullarına göre farklılık göstermekle birlikte insanda ilk anda fark edilmeyen ve etkisi sonradan çıkan bir çok psikolojik ve fizyolojik rahatsızlığa neden olmaktadır.

Titreşim ise günlük hayatımızda ister istemez maruz kaldığımız; işyerimizde, evimizde, seyahat esnasında yer aldığımız faaliyetlerin zarar verici yan etkilerindendir.

Gürültü ve titreşim denetimi insanları birçok ortamda etkisi altında kaldıkları gürültü ve titreşimin zararlı etkilerinden korumak için alınabilecek tüm önlemleri içermektedir.

Yapısal (yapı içi ve dışında oluşan), çevresel ve endüstriyel alanlarda karşılaşılan gürültü ve titreşim problemlerinin yürürlükteki kanun ve yönetmelikler çerçevesinde denetimi ve uygulamaları MİTAG Ltd. Şti.’nin uzmanlık alanı dâhilindedir.

 

Osmanağa Mah. Söğütlüçeşme Cad. No:47/6 34714 İstanbul /TÜRKİYE      Tel: 0 216 418 56 96  Faks: 0 216 449 27 44
info@mitag.com.tr
Tasarım: Adalet Keskin